10 dalykų, kuriuos verta žinoti apie vilną

1. Įprasta manyti, kad vilna šiurkšti ir "kandanti". Šiuo metu gaminiams iš vilnos naudojama ypatingai švelni ir maloni liesti švelniakailių merinosų veislės avių vilną. Jos auginamos šilto klimato sąlygomis Australijoje ir N.Zelandijoje. Ši vilna yra itin plona, apie 7 kartus plonesnė už kitas vilnos rūšis ir viena iš švelniausių, kadangi jos tankis mažesnis negu kitų rūšių. Labai populiari ir kupranugarių vilna, kuri iš natūralių vilnų yra švelniausia. Ji išgaunama iš ypatingai švelnios ir minkštos kupranugario pavilnės.

2.Nuo senų laikų žmonės vertina gydomąsias vilnos savybes. Ji ramina neuralginius skausmus, gerina miego kokybę, padeda gydant reumatinius susirgimus, mažina stuburo skausmus, atlieka mikromasažą, gerina kraujotaką, padeda išvengti pragulų.

3. Vilna pasižymi higieniškumu dėl joje esančio natūralaus riebalo lanolino. Jis saugo vilnos plauką nuo nešvarumų kaupimosi, todėl užkerta kelič dulkių erkučių dauginimuisi, kurios yra alergijos priežastis.

4. Plačiai naudojamas vaistų pramonėje ir kosmetikoje lanolinas išgaunamas iš naminių avių vilnos. Jis mažina skausmą, regeneruoją odos ląsteles. Drėkina ir apsaugo odą nuo žalingų aplinkos veiksnių.

5. Gaminiai iš natūralios vilnos pasižymi oro laidumu. Tai garantuoja pastovų organizmo aprūpinimą deguonimi, mažina prakaitavimą ir suteikia vartotojui visišką komforto jausmą.

6. Vilna pasižymi unikaliomis drėgmę sugeriančiomis ir išgarinančiomis savybėmis. Vilnoniams gaminiams sudrėkus iki trečdalio svorio nejaučiama drėgmė, beje vilna greičiau nei daugelis kitų tekstilės gaminių išgarina drėgmę į aplinką. Ilgai išlieka jaukumo ir sausumo pojūtis.

7. Gaminiai iš vilnos palaiko optimalią kūnui temperatūrą. Atvėsus orams neleidžia sušalti, o esant karštiems - perkaisti. Todėl plačiai užsitarnavo populiarumą visame pasaulyje.

8. Ntūralios vilnos pluoštas turi apie 20 proc. vandens, todėl sunkiai dega. Kadangi vilna nebijo drėgmės, ji nepūva ir nepelija. Dėl šios savybės vilna yra itin saugi medžiaga.

9. Šildo net ir drėgna vilna, todėl ji naudojama natūralių kūdikių drabužęlių, patalų sudėtyje.

10. Vilna yra atspari ugniai ir nepralaidi garsui, todėl naudojama ne tik tekstilės pramonėje, bet ir statybose.